Dnes je utorok, 26. september 2023
oslavuje Edita - Poslať pohľadnicu
 
Pomoc Napíšte nám
diskusia
Vytvorenie príspevku:

Autor:
Nadpis:
Text:
        Pridať smajlíka
Diskusia k príspevku:

Autor: smilan
Pošpinená krása


Ženy majú byť pôvabné a krásne. Ich pôvab a krása majú vzbudzovať v mužoch obdiv. Ale pozor! Existujú dva druhy obdivu, zodpovedajúce dvom druhom krásy. Buď obdiv čistý a povznášajúci, vzbudzujúci úctu a ušľachtilosť, alebo obdiv s podtónom n...
Zoradiť podľa súvisu Zoradiť podľa aktuálnosti Pozvanie do diskusie

tibco

Neprihlásený používateľ
Reagovať  |  Nadpis: kontakt

prave preto potreboval a hladam si partnerku nieje tu nejaka? odpište baby ak ste z okolia žilini či priamo a mate 0D 27 do29 rokov slobodne bes deti
23.11.2011 / 14:02

IP: 188.167.85.*

Sandora

Neprihlásený používateľ
Reagovať  |  Nadpis: reakcia...

Tento článok znie ako z príručky pre ženy a devy niekedy z 20. – 30. rokov 20. storočia. Týmto nechcem povedať, že by sa s ním dalo iba nesúhlasiť.
Už v tých časoch, ktoré tento článok pripomína, však boli ženy neobyčajnej telesnej krásy, za ktorými muži chodili ako osy na malinovku... Pritom mnohých týchto mužov doma čakali cnostné ženušky ušľachtilej vnútornej krásy (ktorú mnohokrát nikdy nedobehla ich vonkajšia krása) s teplou večerou, nahriatymi papučami pre mužíčka a detičkami v zástupe. A stačilo to týmto mužom?
Súčasný kult tela, ktorý v spoločnosti panuje, je naozaj povrchný a hlúpy. No nemyslím si, že ho majú na svedomí práve iba ženy. Myslím si, že jeho zakladateľmi sú muži. Kde nie je dopyt, nie je ponuka. A tak muži rozumu mdlého a vôle chabej spolu so ženami rovnakej úrovne pestujú tento kult a všetko mu podriaďujú. Je to najmä „showbusiness“ - módni fotografi, fotografky, módni návrhári, návrhárky, modelky, herci, herečky, „missky“ a iné „celebrity“, ktoré by tak zhruba pred sto rokmi chodili po kanáloch, pričom dnes sú postavené na piedestál a sú dokonca mienkotvorné. Preto máme výpravné časopisy s takmer až úchylnými článkami o tom, ako má byť žena „sexy“, ako má žena zapôsobiť na svojho „pána úžasného“ v posteli, resp. ako má uviesť do varu samca pomaly akéhokoľvek živočíšneho druhu. Ale znova musím zopakovať, že kde nie je dopyt, nie je ponuka.
Preto pre dosiahnutie ideálu, ktorý je opísaný v článku, na ktorý reagujem, teda pre dosiahnutie budúcnosti, ktorá „patrí žene prirodzene pôvabnej a prirodzene krásnej“, „žene pôvabnej a krásnej predovšetkým vnútorne“, „žene, ktorej vonkajšia krása i spôsob jej odievania vyrastajú z vnútorných hodnôt a vnútornej ušľachtilosti“, pričom to bude „ženská krása úplne iného druhu, než je dnes“, „krása povznášajúca a nabádajúca k ušľachtilosti“ a „krása, ktorá dvíha a nie zatláča do špiny!“, by si mali vstúpiť do svedomia práve muži. Napríklad by mohli začať tým, že sa pri rozhovore nebudú ženám pozerať do dekoltu, ale do oči, že sa nebudú obzerať „za každou sukňou“ aj v prítomnosti svojho dieťaťa alebo partnerky, že nebudú ženy vyzliekať očami, pretože sú nadmieru obdarené sekundárnymi pohlavnými znakmi, pričom ich svojím odevom ani nezvýrazňujú, že nebudú pozerať na ženy, ktoré nemajú miery 90-60-90, alebo sú koruplentné ako na genetický odpad, že nebudú mať v zamestnaní v prítomnosti kolegýň lascívne a vulgárne narážky a podobne...
23.8.2011 / 10:10

IP: 213.81.223.*

Smilan

Reagovať  |  Nadpis: Re: reakcia...

Úplne s Vami súhlasím s tým, že ani muži v tom nie sú vôbec nevinne a že rovnaký diel zodpovednosti padá aj na nich.

Ak som však písal o kráse a v súvislosti s ňou som sa obrátil predovšetkým na ženy je to preto, lebo práve a v prvom rade žena je a vždy zostane synonymom pôvabu a krásy. V tomto smere má práve ona prvé slovo a vždy bude udávať ton.

Pripájam pár slov, súvisiacich s touto problematikou určených jednak ženám a jednak i mužom:

Ženám: Beda tomu, z koho pohoršenie pochádza! Bolo by pre neho lepšie, keby si na krk uviazal mlynský kameň a skočil do vody. Beda svetu pre pohoršenia!

Mužom: Bolo povedané: Nescudzoložíš! Kto však žiadostivo pozrie na ženu, už s ňou scudzoložil vo svojom srdci.

Za každé, hoci i len to najmenšie previnenie voči prikázaniam Najvyššieho však prichádza zodpovedajúci spätný účinok, ktorý ľudia nazývajú trestom. Nie je to ale nijaký trest, ale iba spätné účinky ich vlastného, predchádzajúceho nesprávneho jednania.
28.8.2011 / 12:26
Nick:
Heslo:
Zabudnuté heslo | Registrácia
najnovší príspevok v blogu